Skvělí vícebojaři!!!

K limitu na Mistrovství světa juniorů se sprinterskou štafetou přidala kopřivnická atletka Adéla Tkáčová další parádní úspěch🎉. Na Mistrovství ČR ve vícebojích získala titul🥇 v kategorii dorostenek skvělým výkonem 5305 bodů, kterým splnila nominační kritérium pro start na ME dorostu v Jeruzalému😍.
Na šampionátu to ale nebyl pro kopřivnickou atletiku úspěch jediný. Druhé místo 🥈mezi dorostenci vybojoval výkonem 6587 bodů Daniel Hanzelka a čtvrté místo 🥔mezi dorostenkami Ema Feilhauerová výkonem 4950 bodů💪👍. Všichni tři jsou podporováni mimo jiné Krajskou atletickou akademií Ostrava. Obrovská gratulace!!!
Velice dobře ale v Praze závodilo také naše žactvo. Anna Marie Chalupová dosáhla mezi staršími žákyněmi výborného výkonu 4404 bodů. Vybojovala 12. místo s tím, že mezi ročníkem 2008 byla třetí a příští rok to tak v jejím podání může být zajímavý souboj o vysoké umístění, zvlášť pokud se nám podaří vylepšit kouli a oštěp. Skvělé v jejím podání byly především překážky a běh na 150 m. Saša Huňková skončila na 15. příčce výkonem 4216 bodů, což je pěkný výkon i umístění, ale rozhodně má velké rezervy.
Hlavně pro zkušenosti si do Edenu jel Honza Chalupa, který byl jasně nejmladším závodníkem v celém startovním poli mladších žáků. Výkonem 1807 bodů skončil šestnáctý, přičemž nejvíce se mu povedla šedesátka s překážkami. Také on by mohl příští rok svůj letošní start zúročit. Důvod ke smutku měl v Praze jen jediný kopřivnický závodník, a to Šimon Bartoň, který v desetiboji dorostenců bohužel zapsal v disku jen tři křížky a ztratil tak naději na povedený výsledek.

Všem kopřivnickým vícebojařům moc děkujeme za skvělou reprezentaci klubu!!!