Skialpový závod na Svinci

V pátek dne 10.2.2023, den před závody ve sjezdovém lyžování, se na Svinci uskutečnil již 2.ročník 2-hodinového nočního skialp závodu. Závodu se mohli zúčastnit nejen skialpinisti ale  i „klasičtí“ běžci.

Když jsem se kamarádů-pořadatelů ptala, zda je povolen i start na běžkách, tak neměli námitek, jenom běžky označili za jasnou nevýhodu oproti běžcům a skialpinistům. 22.15h –odstartováno.

2 hodiny nahoru, na vrchol sjezdovky a pak dolů, soutěžilo se na počet výstupů. Z reproduktorů hrála rytmická hudba a pořadatelé nás během závodu natáčeli, jak si vedeme 🙂 Bylo to za tmy i „lehce magické“ .Nebylo však kde si odpočinout, nahoru bruslením a sjezd udržet na nohách bez pádu nebylo vůbec jednoduché, ale povedlo se mi nakonec zdolat sjezdovku 11x a zvítězit mezi ženami.

Klubový parťák (Atletika Nový Jičín) Tom Valentík si vedl výborně na skialpech a nestačil jenom na první 2 běžce, kterými byli Dan Čáň a Michal Poláček a mezi skialpinisty zvítězil se stejným počtem výstupů, ale v cíli byl o něco rychlejší než já. Byla to oslava sportu, sněhu a dobré nálady.
Snad příští rok posílíme počty startujícich:)