Radost na Mistrovství ČR žactva v Kolíně

Mistrovství ČR žactva v Kolíně, které se konalo 20. – 22. 9. 2019, nám přineslo více radosti než zklamání, takže určitě můžeme být spokojeni. Nejlepšího výsledku dosáhla Adéla Tkáčová, která sice kvůli bolestem nohy nemohla startovat v dálce či výšce, nicméně v běhu na 60 m a 100 m překážek si to určitě vynahradila!!!

Do rozběhů na 60 m nastupovala s 21 časem (8,05 s), forma ale byla, takže jsme věřili v semifinále. Ve druhém rozběhu z toho nakonec bylo čtvrté místo ve velkém osobáku 7,97 s, celkově šestý čas v rozbězích a jasný postup dál. V prvním semifinále znovu čtvrté místo v čase 8,02 s a postup do vysněného finále!!! Tam už síly, i vzhledem ke kombinaci s závodem na překážkách, chyběly, takže nakonec i tak skvělé 8. místo v čase 8,12 s.

V běhu na 100 m překážek nadchla Adéla především v rozběhu, kde zaběhla parádní osobák (a tedy i klubový rekord) 14,96 s (dosud 15,40 s). Jeho zopakování v semifinále by znamenalo postup mezi finálovou osmičku, ale i tady síly ubyly a časem 15,18 s Adéla brala konečné 11. místo. Výchozí pozice=27. místo, takže i tady skvělý posun.

Parádní posun oproti výchozí pozici se podařil i Sáře Šebestíkové. Do mistrovského závodu oštěpařek se probojovala jako poslední, šestadvacátá, osobní rekord 34,26 m v první ze dvou kvalifikací jí ale nečekaně posunul do finále! Tam předvedla druhý nejlepší výkon sezony 33,61 m a skončila na výborném 11. místě.

Velikou radost nám přinesly i obě štafety, v nichž jsme se probojovali mezi desítku nejlepších. V páteční štafetě na 4 x 60 m naše kvarteto ve složení Hana Soukalová, Patricie Pešlová, Adéla Tkáčová a Ema Feilhauerová vylepšilo klubový rekord o osm deseti na skvělých 30,53 s a mezi 30 štafetami obsadilo 9. místo. V nedělní štafetě na 4 x 300 m čtveřice Adéla Tkáčová, Ema Feilhauerová, Patricie Pešlová a Dorota Sochová také zaběhla parádně. Časem 2:52,58 min. vylepšila klubový rekord o dvacet sekund a brala mezi 35 štafetami rovněž 9. místo. Zajímavě je, že vloni by stejný čas stačil na bronz :-), v krátké štafetě na 5. místo.

Ema Feilhauerová a Hanča Soukalová si ve štafetách alespoň trochu vynahradily zklamání z dálky, respektive koule, tedy individuálních disciplín, ve kterých se jim úplně nedařilo. Ale hlavu vzhůru, jedeme dál!

Gratulace všem děvčatům, moc děkujeme za výbornou reprezentaci!!! A také děkujeme Jirkovi Kottasovi za krásné fotky :-).

Výsledky M ČR žactva 2019

Označeno v Atletika pro děti, Mládež
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice