První závod Lašské běžecké ligy 2021 nachystán, registrace spuštěna!

V loňském roce jsme uvažovali, kdy a jak zahájit další ročník Lašské běžecké ligy. Rok se s rokem sešel a bohužel se stejná situace opakuje i letos. Máme tady však dobrou zprávu pro ty, co poctivě trénovali a věřili, že XXVIII. ročník začne v plánovaném termínu, tedy ve středu 14. dubna závodem Kolem Libotína. Smůla pro ty, co si mysleli, že se ještě nějakou dobu budou válet doma a časem vše doženou.

Bohužel je ale situace taková, že nemůžeme přesně říct, jaká vládní opatření budou platit v polovině dubna. V současné době je omezen pohyb pouze v rámci okresu, ale pevně věříme, že v době konání závodu již toto opatření platit nebude. Pokud ano, pak bychom závod přesunuli na jiný termín, o čemž bychom vás včas informovali zde na webových stránkách.

Nicméně zatím s jeho pořádáním počítáme, ovšem v úplně jiném módu, než jste zvyklí. Proto si prosím pečlivě přečtěte tento text a propozice. Na závod je nutné se předem přihlásit (odkaz pod článkem a v propozicích LBL), a to do pondělí 12. dubna. V úterý pak bude na webových stránkách AK EZ zveřejněna startovní listina, v níž bude každému závodníkovi přidělen startovní čas. Vybíhat se tak bude intervalově od 17 hod. s půlminutovými rozestupy. Prezence se zaplacením startovného bude probíhat v místě startu, nejpozději pět minut před vaším přiděleným startovním časem. Přijďte proto včas, kdo se opozdí, neběží.

S ohledem na situaci, kdy nechceme, aby se na jednom místě kumulovalo příliš mnoho lidí, a taky na časovou náročnost závodu, budou předány ceny nejlepším třem závodníkům v každé kategorii až při dalším závodě, kterým bude 28. dubna Běh na Červený kámen. V případě, že by přišlo nějaké výraznější rozvolnění vládních opatření, mohlo by dojít i na dodatečné vyhlášení vítězů.

V případě, že byste měli k závodu nějaké otázky, neváhejte se na mě obrátit, kontakt je uveden v propozicích. Prosím jen o jedno, v době konání závodu opravdu dodržujte všechna platná vládní nařízení, ačkoliv si o tom každý můžeme myslet, co chceme. Předejdeme tak případným zbytečným komplikacím. Děkuji za spolupráci. Snad i v této době a při tomto formátu závodu budete mít chuť si přijít zaběhat, my se na vás budeme určitě těšit!

Kristina Čablová.

Přihlášení do závodu Kolem Libotína

Propozice Kolem Libotína

 

Označeno v Atletika dospělí
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice