Povedené Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích

Mladí závodníci Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice za sebou mají velmi povedené Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích, které hostila 22. – 23. 1. 2022 ostravská hala. Všichni naši vícebojaři si vylepšili vícebojařské osobní rekordy a zároveň i dílčí osobáky. A navíc to i pořádně zacinkalo. Celkem jsme posbírali dvě zlaté a tři stříbrné medaile.

Zlato mezi dorostenkami vybojovala Adéla Tkáčová v novém osobním rekordu 3525 bodů, v těsném závěsu za ní víceboj dokončila Ema Feilhauerová, která si připsala velký osobák 3523 bodů a stříbro. Velice pěkný osobní rekord 3062 bodů a šesté místo zaznamenala nejmladší z naší čtveřice startujících dorostenek Michaela Bělunková.

Mezi dorostenci jasně kraloval Daniel Hanzelka, který si vytvořil výkonem 4497 bodů osobní rekord. Šimon Bartoň skončil druhý rovněž v osobním rekordu 3844 bodů, Matěj Skřivánek pak čtvrtý v osobním rekordu 3355 bodů.

V kategorii žáků statečně bojoval Dalibor Drda. Také on dosáhl na medaili, a to stříbrnou v osobním rekordu 2895 bodů. V nabité kategorii žákyň, kde startovalo 29 atletek z Moravy a Slezska se dařilo Saše Huňkové i Aničce Chalupové. Saša vybojovala čtvrté místo výkonem 3015 bodů, Anička páté místo výkonem 2941 bodů. Oba výkony jsou osobními rekordy děvčat.

Součástí mistrovství byly vložené závody na 300 a 400 m. Nejvýraznějších výkonů dosáhli Šimon Holub, který zvládl třístovku za výborných 38,79 s a Lucie Šenkeříková, která finišovala v čase 45,09 s. Oba si výrazně vylepšili osobní rekordy stejně jako naši další závodníci startující na těchto distancích.

Všem děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a gratulujeme k výkonům!!!