Polanský charitativní běh

22.4.2023 se uskutečnil 7.ročník Polanského charitativního běhu. Výtěžek běhu je určen na podporu neonatologického oddělení Fakultní nemocnice Ostrava a novorozenecké oddělení Městské nemocnice Ostrava.

Tratě o délce 2,7 km a 10 km + dětské závody na 400m a 800m přilákaly několik stovek účastníků, přestože ve stejný den byly v okolí další závody. V našich barvách se na start postavilo také několik závodníků. 

V závodě na 10 km se na nejvyšší stupeň v kategorii Z30 postavila Daniela Valová – čas 43:52 (v celkovém pořadí žen 3.místo)

V mužích zabodoval náš novopečený člen Zbyněk Škuca, který bral bronz v kategorii M39 – čas 37:00 (v celkovém pořadí 5.místo), David Sobek bral ve stejné kategorii časem 42:12 10.místo

Na kratší 2,7 km trati jsme měli také zastoupení. David Hanke v kategorii M40+ bral stříbrnou pozici za čas 9:54 (celkově 5.místo)

O závodě řekli:

David Sobek: Tento závod jsem zařadil do svého kalendáře už na konci loňského roku. Lákalo mě si zaběhnout desítku relativně po rovince. No jo, ale ten terén, díry, kaluže, místy bahno… ale 95 % trasy rovina. Po výstřelu jsem se snažil udržet čelní skupiny, běželo se mi docela dobře. Po cca 500m mi přední skupinka začala odbíhat, mrknul jsem na hodinky a tempo pod 3:30 bylo jasné, že nemám šanci udržet, tak jsem lehce zvolnil. Okolo 3. km jsem začal tuhnout a bylo mi jasné, že jsem to přepálil. Do 9. km se stále běžela rovina, ale bylo třeba ještě cca 800 m před cílem vyběhnout krátkou „stěnu“ a kolem dělnického domu do cíle.
Bohužel nešlo o celou desítku, ale „pouze“ o 9,9 km. Nicméně s časem lehce nad 42 min jsem spokojen.
Rovněž gratuluji ke skvělým výsledkům kolegů Davidovi za 2. místo, Zbyňovi za 3. místo a Danči za vítězství.

David Hanke: V sobotu večer mě čekal Nightrun Ostrava, tak jsem se jel rozběhat na charitativní běh Polankou. Přihlásil jsem se na trať 2,7 km. První kilometr velmi rychlý, jelikož měl klesající profil. Zbylých 1,7 km již bylo hodně těžkých. Pocitově to nebylo úplně ono, ale zvládnul jsem to, celkově 5, v kategorii nad 40 let 2, v čase 9:54. Ovšem výsledky nejsou až tak důležité, jelikož se jednalo o charitativní běh a jsem rád, že jsem se ho zúčastnil. 

Daniela Valová: Polanský charitativní na podporu neonatologického oddělení FN Ostrava : Běh s krásnou myšlenkou určený milovníkům “rovinek” v prostředí přírody. Jsem ráda, že jsem mohla podpořit dobrou věc, reprezentovat klub a hlavně strávit hezké chvíle s příjemnými lidmi. Osobně preferuji spíše členitější závodní terén, ale pokud bude zase někdy čas a chuť, ráda se opět zúčastním.

 

 

Označeno v Atletika dospělí
Facebook
AK EZ Kopřivnice