Parádní stříbro a bronz Adély Tkáčové na Mistrovství ČR žactva

Máme za sebou určitě nejúspěšnější halové Mistrovství ČR žactva v historii klubu. Poprvé se nám podařilo vybojovat medailové posty, a to zásluhou Adély Tkáčové, která vybojovala stříbro v běhu na 60 m ve skvělém čase 7,78 s a bronz ve skoku vysokém krásným výkonem 164 cm.

Medaile v běhu na 60 m je rozhodně nad plán, Adéla mohla podle tabulkového postavení jen překvapit. A to se podařilo. Už podle výkonu v rozběhu 7,80 s nebyla „bedna“ nereálná. Ve finále pak Adéla svou rychlost potvrdila dalším vylepšením osobního i klubového rekordu na 7,78 s. Ve výšce měla Adéla úplně jinou pozici. Šla do závodu s nejlepším výkonem v tabulkách, ale zároveň s tím, že špička je obrovsky vyrovnaná. Na výšce 164 cm se jí povedl naprosto skvělý pokus zvládnutý s velkou rezervou, který už pak bohužel na výšce 166 cm nedokázala zopakovat. Zklamání z bronzu se ale rozhodně nekonalo, v nabité soutěži byl skvělou odměnou. K oběma medailím Adéle patří obrovská gratulace a zároveň dík za skvělou reprezentaci klubu a města. Zároveň patří dík trenéru Aleši Dudovi, který se dlouhodobě podílí na naší skokanské přípravě.

Doslova na dosah měla stříbrnou medaili kopřivnická štafeta dívek na 4 x 200 m která běžela ve složení Adéla Tkáčová, Patricie Pešlová, Alexandra Huňková a Ema Feilhauerová. Bohužel ji zradila poslední předávka a místo radosti z medaile si děvčata prožila malou sportovní tragédii. I takový je ale sport. Musíme se dívat dopředu a zkusit o cenný kov zabojovat na letním mistrovství.

Celkem na šampionátu startovalo v individuálních disciplínách pět závodníků AKEZ Kopřivnice. Kromě Adély Tkáčové ještě Šimon Bartoň, Ema Feilhauerová, Daniel Hanzelka a Patricie Pešlová. Nikomu dalšímu už se ale nepodařilo zasáhnout byť alespoň do finálových bojů či získat umístění v elitní osmičce. Všichni každopádně nabyli nové zkušenosti, které určitě zúročí v dalších závodech. Blahopřejeme k účasti na mistrovství!

Výsledky halového Mistrovství ČR žactva 2020

Označeno v Atletika pro děti, Mládež
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice