Parádní mistrovský titul pro Adélu Tkáčovou

Adéla Tkáčová z Atletického klubu Emila Zátopka se v pátek 7. 2. 2020 stala Mistryní ČR v halovém pětiboji žákyň, a to ve skvělém osobním rekordu 3459 bodů. Jde o první mistrovský titul pro náš klub!!! I jeho další dva zástupci získali skvělá umístění. Ema Feilhauerová vybojovala mezi staršími žákyněmi páté místo výkonem 3157 bodů, Daniel Hanzelka mezi staršími žáky sedmé místo výkonem 3594 bodů. Obrovská gratulace všem!!!

Adéla Tkáčová se v pětiboji vytvořila čtyři osobní rekordy. Základem k úspěchu byly především skvělé osobáky v běhu na 60 m překážek – 9,05 s (klubový rekord) a ve skoku vysokém – 165 cm (klubový rekord). Pěkné bylo i zlepšení v kouli na 9,13 m. V dálce Adélu trochu limitovaly obavy z obnovení loňského zranění odrazové nohy, ale výkon 517 cm jí udržel ve hře o titul. Do závěrečné osmistovky tak Adéla šla se ztrátou cca 40 bodů na vedoucí Veroniku Jakusidisovou, věděla ale, že by měla být lepší běžkyní a to také časem 2:30,66 min. potvrdila. Jakusidisová za ní zaostala téměř o šest sekund a o titulu bylo rozhodnuto :-). Výkonem 3459 bodů si posunula osobní rekord o 256 bodů!

Emu Feilhauerová start na mistrovství dlouho zvažovala V přípravě i v závodech jí dosud limitovalo listopadové zranění zad, ale nakonec se rozhodla závodit. Na úvod si připsala osobní rekord v běhu na 60 m překážek výkonem 9,51 s a halový osobní rekord ve skoku vysokém výkonem 153 cm. V kouli za osobákem výkonem 8,99 m zaostala jen 2 cm. Nejvíce jí zranění limitovalo v dálce, a právě tady jí také díky průměrnému výkonu 489 cm utekla medaile. Tradičně solidní osmistovka (2:29,27 min.) jí posunula na konečné páté místo, které nás vzhledem k okolnostem určitě může těšit. Výkonem 3157 bodů si vylepšila osobní rekord o 122 bodů.

Opravdu výborný sedmiboj předvedl Daniel Hanzelka, který závodil s o rok staršími soupeři. Ve svém ročníku byl nakonec nejlepší a to se cení. Na úvodní šedesátce zaostal za osobním rekordem výkonem 7,91 s jen setinu, v dálce předvedl skvělých 592 cm, v kouli osobní rekord 9,06 m a ve výšce další osobní rekord 162 cm. Na úvod druhého dne sedmiboje zaběhl 60 m překážek v osobním rekordu 9,69 s, v tyči zvládl slušných 270 cm a v závěrečném kilometru si posunul osobní rekord na velice pěkných 3:02,19 min. Výkonem 3594 bodů si posunul osobní rekord o 203 bodů!

Výsledky M ČR v halových vícebojích 2020

Označeno v Atletika pro děti, Mládež
1 komentáře “Parádní mistrovský titul pro Adélu Tkáčovou
  1. Jiří Harašta napsal:

    Adélo, k dosažení titulu Mistryně ČR v halovém pětiboji Ti patří veliká gratulace! Blahopřání patří i Emě a Danielovi. Svými výkony jste výrazně zviditelnili náš Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice. Věřím, že v brzké budoucnosti se k Vašim úspěchům připojí i další naši atleti.
    Jiří Harašta

Facebook
AK EZ Kopřivnice