Naši běžci téměř ovládli Rekovickou trojku

Autor: Robert Šádek

Přijeli, závodili, pobrali ceny a odjeli. I takto by se dalo popsat tažení běžců AK Emila Zátopka Kopřivnice na Rekovické trojce. Ta se letos konala v nezvykle brzkém termínu, a to v sobotu 19. července. I přes to, že proběhl tento pátý závod Frenštátského běžeckého poháru o dva týdny dříve než vloni, tak i letos panovalo horké počasí. Naštěstí vedla většina trasy lesním porostem, který skýtal příjemný chládek a neubíral atletům zbytečně mnoho sil.

Celkem se na start tříkilometrové trati s velmi náročným kopcovitým terénem postavilo z našeho klubu osm reprezentantů. A téměř všichni se také prosadili na stupně vítězů. V hlavní kategorii A mužů do 39 let i v celkovém pořadí se na třetí příčku prodral časem 11:17 min. Pavel Michna, který se tak po zranění vrací do své obvyklé formy a v dalších závodech své soupeře bude jistě notně trápit. Mezi muži B 40 – 49 let zvítězil David Hanke, který dosáhl i přes prodělanou virózu pěkného času 11:23 min. V kategorii šedesátníků jsme měli již tradičně početné zastoupení a o vzájemné souboje tedy nebyla nouze. Petr Jelínek ukořistil stříbrnou příčku, Josef Kvita bronzovou, „bramboru“ si vzal Miroslav Přívětivý a páté místo obsadil Petr Navara. I v ženách se nám dařilo. V těch mladších do 34 let doběhla první v solidním čase 12:36 min. Kristina Čablová a zároveň se tak stala celkovou vítězkou závodu v ženské kategorii. V těch „zralejších“ atletkách měl náš klub dvojí obsazení. Na nejvyšší příčku se postavila časem 13:10 min. Darina Krausová, třetí pak doběhla Michaela Štefková, která začala závodit až letos, takže teprve sbírá první zkušenosti.

Dalším závodem Frenštátského běžeckého poháru bude v neděli 10. srpna Cena SK Valašského království a běžce zde potrápí trať dlouhá 6,8km velmi zvlněným terénem.