Naše vystoupení na M ČR v přespolním běhu

Letošní Mistrovství ČR v přespolním běhu mládeže hostila v sobotu 30. 3. 2019 Mladá Boleslav. Vzhledem k tomu, že u mladší žactva a žactva zatím nevěnujeme tréninku vytrvalosti nijak zvláštní pozornost, byl pro nás šampionát především výborným tréninkem a sbíráním zkušeností. Každý start byl přitom ohromně nabitý jak do kvantity, tak kvality.

Nejvýše dosáhli mladší žáci (81 startujících, trať 2000 m), mezi nimiž se Matěj Melčák prosadil na skvělé deváté místo a Daniel Hanzelka na rovněž výbornou dvanáctou příčku. Mezi mladšími žákyněmi (88 startujících, trať 2000 m) byla z našich děvčat nejlepší Amálie Hanzelková na 26. místě a mezi staršími žákyněmi (88 startujících, trať 3000 m) Ema Feilhauerová na stejné pozici. V kategorii žáků (93 startujících, trať 3000 m) jsme měli jediného zástupce, a to Jana Jaška, který doběhl na 44. místě a mezi dorostenkami (54 závodnic, trať 3000 m) rovněž jedinou zástupkyni, Ivanu Máchovou, která bohužel po nemoci nepodala optimální výkon a doběhla rovněž na 44. místě. Velkou radost máme z toho, že většina z našich sedmnácti zástupců doběhla v první polovině startovního pole :-).

Výborný pocit rovněž můžeme mít z vloženého (nemistrovského) závodu přípravek na 500 m (r. 2008 a mladší). V kategorii dívek (59 startujících) dosáhla krásného vítězství naše Barča Udvarosová, mezi chlapci (53 startujících) doběhl Dalibor Drda na výborném druhém místě. Sedmé místo mezi dívkami přidala Nela Štefková.

Gratulujeme všem k účasti, umístěním a děkujeme za skvělou reprezentaci klubu! Kompletní výsledky v příloze.

Výsledky M ČR v přespolním běhu mládeže 2019

Výsledky vloženého závodu přípravek v rámci M ČR 2019

Označeno v Atletika pro děti, Děti, Mládež
Facebook
AK EZ Kopřivnice