Na Libotíně se běžci utkali s nelehkou tratí i horkem

Z důvodu zrušených závodů v jarní části sezony, což bylo zapříčiněno vládními nařízeními kvůli šířícímu se onemocnění covid-19, byl po osmi letech obnoven závod na Libotíně. Ten se jako čtvrtý díl letošní Lašské běžecké ligy konal ve středu 1. července se skvělou účastí 59 závodníků.

Foto: Jiří Harašta

Po mnoha deštivých dnech se koncem června počasí začalo lepšit a první prázdninový den provázelo doslova tropické počasí. Některým běžcům nevadí, mnohým však výkon v závodě zhoršuje. Nicméně každý, kdo se postavil na start 6,5km běhu Kolem Libotína, začínajícího u místního koupaliště, se s tím musel smířit. Jak těžký závod to byl, nakonec ukázaly výrazy v tvářích běžců přibíhajících do cíle. K horku se totiž přidala i náročnost trati, převýšení činilo 159 m a asfalt se střídal se šotolinou.

Foto: František Raška

Jak už je v tomto roce zvykem, opět si pro prvenství suverénně doběhl náš Jakub Ambros, a to v čase 22:25 min. Tentokrát svůj vlastní traťový rekord nepřekonal, zaostal za ním o 37 s. „Věřil jsme si na něj a myslel, že jej vcelku snadno překonám. Ale začátek byl pomalejší, ve druhé půlce už jsem to pral, co to šlo, jenže už to nestačilo. Možná i zapůsobilo horko. Přece jen se závod tenkrát běhal v říjnu, kdy už bývá chladněji,“ dodal ke svému výkonu Kuba. Druhé místo obsadil časem 23:37 min. další náš běžec Tomáš Jakubec, který se vrací zpět k závodění po zranění, a třetí skončil Tomáš Bátrla z Kunína v čase 23:45 min. (všichni tři kategorie muži 18-39 let).

Foto: František Raška

V ženách zvítězila podle předpokladů pětinásobná mistryně ČR v maratonu Petra Pastorová z MK Seitl Ostrava v čase 26:08 min., který je sice téměř o minutu horší než traťový rekord Ireny Šádkové z roku 2005, ale jak zmínil Kuba, tehdy se běhalo v chladnějším podzimním počasí. V čase 27:11 min. doběhla druhá Veronika Srníčková z Veřovic (vítězka kategorie žen 18-34 let) a třetí skončila výkonem 29:46 min. naše Darina Krausová (druhá v kategorii žen od 35 let).

Foto: Jiří Harašta

Ze zástupců AK EZ Kopřivnice se na stupně vítězů prosadili ještě čtyři běžci. Kategorii čtyřicátníků ovládl Tomáš Jurák (25:15 min.) a třetí byl David Hanke (26:10 min.), téhož umístění dosáhl Jiří Zátopek (31:19 min.) v mužích od 60 let a opět jediným juniorem byl Adam Hrček (30:11 min.).

Výsledky Kolem Libotína 2020

Fotogalerie Jiřího Harašty

Fotogalerie Františka Rašky

Fotogalerie Otto Seitla

Video Mazáčových

Označeno v Atletika dospělí
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice