Mladší žákyně poprvé na bedně

Mladší žákyně AKEZ Kopřivnice se v krajském přeboru družstev letos poprvé probojovaly na bednu :-). Podařilo se jim to ve čtvrtek 21. 6. 2018 ve Frýdku-Místku. Zvítězila Poruba (162 b.) před Opavou (113 b.), Kopřivnicí (109 b.) a Vítkovicemi (107 b.). Dařilo se i chlapeckému týmu, který vybojoval pěknou čtvrtou příčku (95,5 b.) za Porubou (157,33 b.), Opavou (140,5 b.) a Vítkovicemi (105 b.).

Mezi mladšími žákyně se o největší porci bodů pro tým postarala Sára Šebestíková (24 b.), která vyhrála velice pěkným výkonem 31,96 m hod oštěpem (11 b.) a k tomu přidala časem 11,00 s 4. místo v běhu na 60 m překážek (7 b.) a výkonem 8,93 m 5. místo ve vrhu koulí (6 b.). Dařilo se také Michaele Sochové (16 b.), která časem 10,54 s vybojovala 2. místo v běhu na 60 m překážek (9 b.) a výkonem 445 cm 4. místo ve skoku dalekém (7 b.). Ema Feilhauerová získala celkem 14 bodů, a to za 2. místo ve skoku vysokém a výkon 146 cm (9 b.), a 6. místo v běhu na 150 m a výkon 21,10 s (5 b.). Adéla Tkáčová přidala 13 bodů za 3. místo ve skoku vysokém a výkon 146 cm (8 b.) a 6. místo v hodu oštěpem a osobní rekord 24,24 cm (5 b.). Osm bodů získala Michaela Melčáková za 3. místo v běhu na 60 m překážek a nečekaný krásný osobák v protivětru 10,63 s. Stejný bodový zisk se podařilo vytvořit i Patricii Pešlové, která vybojovala 6. místo ve skoku dalekém osobním rekordem 429 cm (5 b.) a 8. místo v běhu na 800 m rovněž v osobním rekordu 2:44,61 min. Po čtyřech bodech za 7. místa získaly Michaela Bělunková v běhu na 300 m a krásný osobák 48,15 s a Simona Šenkeříková v běhu na 800 m za rovněž moc pěkný osobák 2:44,52 min. Tři body získala Michaela Štefková ve vrhu koulí za 8. místo a obrovský osobní rekord 7,51 m. Po dvou bodech vybojovaly Barča Sasínová v hodu oštěpem za krásný výkon 19,21 m a Amálie Hanzelková za super osobák v běhu na 800 m 2:48,28 min. A konečně bod přidala Verča Vlčková, nováček týmu, za 10. místo a moc pěkný výkon 2:53,00 min. v běhu na 800 m. Nesmíme zapomenout na cenné body ze štafety, kterou děvčata letos poprvé běžela v nejsilnějším složení (Adéla Tkáčová a Ema Feilhauerová tentokrát nestartovaly ve třech disciplínách, ale ve dvou a štafetě). Štafeta na 4 x 60 m tedy ve složení Feilhauerová, Pešlová, Bělunková, Tkáčová vybojovala krásné 2. místo v klubovém rekordu 32,60 s (9 b.) a mezi patnácti štafetami bodovala také druhá štafeta ve složení Vlčková, Sasínová, Šenkeříková, Bartoňová, která získala bod za 10. místo a čas 36,25 s.

Mezi mladšími žáky si skvěle vedl Max Bartoň, který pro tým získal 22 bodů za dvě vítězství. V hodu kriketovým míčkem zvítězil v krásném osobním rekordu 58,02 m a v hodu oštěpem přidal další prvenství a osobní rekord 31,51 m. Jen o bod méně získal jeho bratr Tobiáš, který vybojovala třikrát 4. místo (3 x 7 b.), a to v hodu kriketovým míčkem (53,10 m), v hodu oštěpem (osobní rekord 30,52 m) a běhu na 1500 m (5:45,82 min.). Jedenáct bodů a cenné vítězství v krásném osobním rekordu 2:28,10 min. vybojoval v běhu na 800 m Matěj Melčák. Devět bodů a 2. místo v běhu na 1500 m získal Honza Jašek (5:23,68 min.). Osm bodů vybojoval Vojta Frýdl za 3. místo a osobní rekord 53,44 m v hodu kriketovým míčkem. Pět bodů si vysloužil ve vrhu koulí Šimon Bartoň za 6. místo a výkon 7,46 m. Po čtyřech bodech za 7. místa získali Vojtěch Raška v běhu na 800 m (pěkný osobní rekord 2:38,47 min.) a Daniel Hanzelka v hodu kriketovým míčkem (46,35 m). A konečně 2,5 bodů za dělené osmé místo a výkon 135 cm ve skoku vysokém dostal Josef Juřena. Opět nesmíme opomenout štafetu na 4 x 60 m. I kluci tentokrát běželi v silném složení (Max Bartoň a Vojta Frýdl mimořádně nestartovali ve třech disciplínách, ale jen ve dvou a štafetě) a kvarteto Lojek, Juřena, Bartoň, Frýdl vybojovalo 2. místo v čase 33,67 s (jen o setinu za Opavou) a získalo 9 bodů.

Moc blahopřejeme děvčatům i klukům ke krásným výkonům, děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a těšíme se na finále krajského přeboru, kam se oba týmy probojovaly, a které se uskuteční ve čtvrtek 6. 9. 2018 ve Frýdku-Místku. Pevně doufáme, že si tuto událost nenechá v září nikdo ujít, a že se představíme v co možná nejsilnějším složení.