Mezi nejlepšími sportovci Kopřivnice měl náš klub dva zástupce

Ve středu 12. dubna se v kinosále kopřivnického kulturního domu vyhlašovali nejúspěšnější sportovci města Kopřivnice za rok 2016 a pro ocenění a gratulaci od starosty města Miroslava Kopečného a místostarosty Lumíra Pospěcha si na pódium přišli také Martin Skoták a Alexandr Neuwirth.

Martin Skoták (r. 2003, atletika, AK EZ Kopřivnice): je mistrem Moravy a Slezska mladších žáků ve víceboji (60 m př., kriket, 60 m, dálka, 800 m), 2. místo obsadil na halovém mistrovství Moravy a Slezska mladších žáků ve vrhu koulí a v téže disciplíně skončil druhý také na mistrovství Moravy a Slezska pod otevřeným nebem. Je halovým přeborníkem Moravskoslezského kraje ve vrhu koulí, reprezentoval kraj v meziměstském utkání Praha – Brno – Bratislava – Ostrava, kde zvítězil ve vrhu koulí, a v mezikrajovém utkání, v němž v téže disciplíně obsadil 3. místo.

Alexandr Neuwirth (r. 1955, atletika, AK EZ Kopřivnice): je úspěšným běžcem, vytrvalcem. V letech 1990-1993 oblékal československý reprezentační dres. V roce 1989, 1990 a 1992 se stal mistrem republiky v maratonu. V roce 2016 zvítězil na MČR veteránů v Karviné v běhu na 10 km a první místo ve své kategorii obsadil také na maratonech v Košicích a v Praze.

Oběma moc gratulujeme!

Označeno v Atletika pro děti
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice