Ludgeřovický kros

V sobotu 11.10.2023 si malá skupinka Atletického klubu šla zazávodit na Ludgeřovický kros.
Tato akce má závod 4 a 10 km běh, canicross a nordic walking. Jedná se o trailový závod s minimem pevného povrchu. Obtížnost byla umocněna tím, že v pátek vcelku dost pršelo, což se v sobotu projevilo na kvalitě povrchu tratě. V některých úsecích byl povrch dost blátivý a kluzký. Šlo o takové to fajné mazlavé blátíčko, co krásně klouže. Nicméně naši zástupci se popasovali s nástrahami velmi dobře.

Trať na 4 km si užil mlaďoch Michal Mazáč a veterán David Hanke. Tato distanc má jednu dospělou kategorii, a kategorii děti do 15 let. A tu vyhrála s přehledem nová krev kopřivnického běhu Míša Mazáč a celkově doběhl na 8. místě. Těsně před ním vybojoval ve finiši David celkové 6.místo.

Hlavní závod na 10 km již měl kategorie a doslova si to užili mladík Adam Lošák, již zkušený Petr Polášek, u žen nás zastupovaly zkušené a rychlé Martina Mazáčová a Katka Polášková. Nejrychlejší byl Adam Lošák, který obsadil ve své nabité kategorii 18.místo, Petr skončil ve své kategorii na 12.místě. Naše ženy se výrazně prosadily , Martina svou kategorii vyhrála, celkově byla druhá, Katka ve své kategorii byla druhá a celkově čtvrtá. Takže určitě další úspěšný závod pro naše barvy.

Celkovým vítězem mezi muži se stal  Lukáš Chwistek, druhý z nedávné Hornické desítky, který ustanovil nový traťový rekord na Ludgeřovickém krosu – 33:09 a mezi ženami se stala celkovou vítězkou Markéta Kašná, reprezentující pořádající klub, v čase 45:42.
Kompletní výsledky najdete na webových stránkách Ludgeřovického krosu.