Kubův a Jirkův Den

V sobotu 20. května měl náš Jakub Ambros opravdu náročný Den. Dopoledne startoval v Běhu na Šerák, který se konal zároveň jako mistrovství ČR v běhu do vrchu dospělých a juniorů a kvalifikace na mistrovství Evropy. Startovalo se v Bělé pod Pradědem a trasa na Šerák měřila 9,5 km s převýšením 813 m. Bohužel Kubovi se závod nevydařil, dle jeho slov mu vůbec nešly nohy, a z 28 mužů hodnocených v rámci MČR obsadil časem 51:38 min. 25. příčku.

Odpoledne, či spíše večer, si však náladu spravil na své narozeninové oslavě třicátin, na kterou byli do hospůdky U Milana v Rybí pozváni především běžci AK EZ Kopřivnice, ale přítomen byl třeba i jedenáctinásobný mistr ČR ve steeplu, a dvojnásobný mistr ČR v běhu na 5 km Michael Nejedlý z Brna. Po nudném Kubově proslovu 😀 začala ta pravá zábava.

Oslavenec se však zapotil hned na úvod, když bratři Němcovi skvěle připravili obdobu hry Chcete být milionářem? a bavilo se celé osazenstvo. Nechyběla ani večeře připravená místním personálem a lákavé zákusky, ovocné mísy či sýrový a masový raut, a příjemnou atmosféru dokreslovala hra rodiny Němců a také Saši Neuwirtha na kytaru.

Další hrou byl tanec v páru a vzájemné likvidování nafouklého balónku přivázaného u nohy partnerky. Samozřejmě zvítězil Kuba, který měl za svou tanečnici Irču Šádkovou. V další hře si však již tak suverénně čerstvý třicátník nepočínal. Se zavázanýma očima měl poznat lýtka nejen žen a přiřadit, komu patří. Výsledky raději nebudu zveřejňovat 😉 Kuba ale nachystal také něco pro nás přítomné. Při vstupu do hospůdky každý obdržel lístek s číslem a ten byl slosovatelný v tombole. Každý si tedy odnesl nějakou vtipnou věc (která však v běžném životě příliš uplatnění nenajde – až na tu prachovku, kterou si tam  zapomněl Robert a mám ji teď doma). Příjemný večer nakonec zakončily tanečky a šlo se spát.

O týden později předvedli Kuba i Jirka Zátopek kvalitní strečink, když se prosadili na Velké ceně Zadova, pořádané jako Mistrovství ČR veteránů v běhu do vrchu 2017. Trasa z náměstí šumavského městečka Stachy k meteorologické stanici Churáňov měřila 7,3 km s převýšením 410 m. Kuba obsadil v kategorii mužů 20-34 let časem přesně 33 min. druhou příčku a Jirka získal bronz v rámci mistrovství ČR v kategorii muži 55-59 let (čas 39:11 min.).

Jenže sobotní závodění bylo chlapcům málo, a tak se v neděli vydali do Klenčí pod Čerchovem, odkud se startoval běh na Čerchov měřící 9,8 km s převýšením 600 m. A opět to kopřivnickému klubu vyneslo stupně vítězů, Jirka i Kuba obsadili shodně ve své kategorii třetí místo. Tento závod se započítával do Českého poháru v běhu do vrchu, v němž Kuba nyní figuruje v čele kategorie mužů 20-39 let.