Kuba Ambros je v běhu do vrchu téměř neporazitelný

Čtyři vítězství v Lysacupu, pět sekund za traťovým rekordem Roberta Šádka v Běhu na Červený kámen a k této bilanci přidal náš Jakub Ambros dva triumfy na úvodních závodech Českého poháru v běhu do vrchu, které se konaly o velikonočním víkendu v Českém Švýcarsku.

Šesti kilometrová trasa sobotního závodu vedla z Jiřetína na třetí nejvyšší vrchol Lužických hor Jedlovou (774 m. n. m.) a celkové převýšení 334 m zvládl Kuba za 25:28 min., téměř o minutu před druhým Přemyslem Ježkem z AC Slovan Liberec. Stejně suverénně si počínal i v neděli, ačkoliv tentokrát počasí k běžcům moc vlídné nebylo – chlad, vítr a déšť se střídal se sněhem. Nicméně Kuba trasu z Chřibské na Studenec (6,1 km, převýšení 397 m) zvládl za 26:34 min. a závodníkovi na druhém místě nadělil více než minutu.

Jeho kamarádi z Lysacupu, se kterými se na severozápad Čech vydal, běželi za Vinotéku u Karla Frenštát pod Radhoštěm a rovněž dosáhli na solidní výsledky. Junior Vojtěch Zémanek byl v sobotu celkově třetí, v neděli pátý, to Vlastimil Lysák to měl přesně naopak (v sobotu pátý a v neděli třetí) a Tomáš Kostka v obou závodech obsadil sedmou příčku.

„Byla to taková závodní dovolená. Ubytování jsme našli v malebném pensionu Braun v Rybništi, ze kterého to na oba závody bylo do pěti kilometrů. V obou bězích byla bohužel nízká účast (v každém cca 40 startujících), mé výkony byly výborné, ale nebylo s kým závodit,“ posteskl si Kuba a dodal, že větší konkurence byla ve veteránských kategoriích, což v poslední době nebývá na závodech tak velkým překvapením. Mladým se asi nechce běhat 🙁

Jestli se Kuba s kamarády zúčastní i nějakých dalších závodů Českého poháru v běhu do vrchu a pokusí se zabojovat o celkové pořadí, zatím sám neví, nicméně mu k úspěchu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci klubu i na druhé straně republiky! Tam ale asi neznají naše města a kluby (viz přiložená fotografie výsledků) 🙂