Kopřivnická děvčata dominovala 5. kolu Atletické ligy minipřípravek

Už 5. kolo letošní Atletické ligy minipřípravek (r. 2008/09) hostila ve čtvrtek 7. 9. 2017 Ostrava-Poruba. Na programu byl trojboj čítající běh na 60 m, raketku a skok daleký. Kopřivnická děvčata v něm stejně jako ve druhé, třetím a čtvrtém kole zvítězila a znovu se tak přiblížila celkovému vítězství. Kluci nastoupili opět v minimální sestavě, i tak ale vybojovali třetí příčku a celkové drží druhé místo.

Hodně nás těší, že na zlatém stupínku jsme měli jak vítěze trojboje mezi děvčaty, tak mezi kluky. V kategorii dívek zvítězila Nela Štefková, mezi chlapci Dalibor Drda. Vysoko jsme ale měli více závodníku. Na stříbrnou příčku mezi dívkami vystoupala Barča Udvarosová, šestá skončila Julie Štefánková, osmá Anna Chalupová, devátá Aneta Babincová a jedenáctá Sofie Šnyrychová. Mezi chlapci pak dosáhl na jedenácté místo Josef Štefánek. Dívek se v trojboji utkalo celkem 56, chlapců 60.

Vyhlašovaly se rovněž jednotlivé disciplíny, a také v nich nás pochopitelně bylo vidět. Naše děvčata zcela ovládla hod raketkou, kde zvítězila Nela Štefková (27,90 m), před druhou Barčou Udvarosovou (26,65 m), třetí Julií Štefánkovou (26,00) a čtvrtou Anetou Babincovou (23,80 m). Totéž platilo pro běh na 60 m, kde zvítězila Sofie Šnyrychová (9,91 s) před Nelou Štefkovou (9,94 s) a Barčou Udvarosovou (9,96 s). Kluci byli rovněž výborní v raketce, kterou vyhrál Dalibor Drda (38,83 m) před druhým Josefem Štefánkem (33,30 m). Ke zlatu v raketce pak Dalibor Drda přidal třetí místa v dálce (392 cm) a běhu na 60 m (9,55 s).

Velká gratulace všem k předvedeným výkonům a umístěním!!!

Výsledky 5. kola ALM 2017 v Porubě

Označeno v Atletika pro děti
Facebook
AK EZ Kopřivnice