Kopřivnice dobyla ve štafetě zlato a národní rekord!!!

Sen o medaili ve štafetě na Mistrovství ČR žactva se stal skutečností! A realita byla mnohem sladší než sny, jelikož kopřivnická štafeta na 4 x 60 m žákyň si v Třinci doběhla pro zlatou medaili a zároveň vytvořila nový národní klubový rekord žákyň. Parádní výsledek kvarteta běžícího ve složení Adéla Tkáčová, Patricie Pešlová, Alexandra Huňková a Ema Feilhauerová byl z velké části dílem skvělých předávek. Nový národní rekord má nyní hodnotu 29,34 s. Obrovská gratulace děvčata!!!

Tato medaile ovšem není jediná, kterou kopřivnická atletika z Třince dovezla. Dvě úžasné individuální stříbrné medaile vybojovala Adéla Tkáčová. Pro první stříbro si doběhla ve finále běhu na 60 m v čase 7,72 s, který je novým absolutním klubovým rekordem, a pro druhé ve finále běhu na 200 m překážek časem 28,77 s., který je rovněž novým absolutním klubovým rekordem. Ze třetího stříbra se pak radovala štafeta žákyň na 4 x 300 m, která běžela ve složení Adéla Tkáčová, Patricie Pešlová, Michaela Bělunková a Ema Feilhauerová. Výborný čas 2:48,04 min. je rovněž novým klubovým rekordem.

K medailím jsme pak přidali další skvělé výkony a výsledky. Sedmé místo v běhu na 800 m vybojovala Ema Feilhauerová. Výborně běžela především v rozběhu, kde si vylepšila osobní rekord téměř o čtyři vteřiny a časem 2:18,26 min. vytvořila nový absolutní klubový rekord. Ve finále už bylo sil méně, ale sedmé místo se rozhodně počítá. V oštěpu žáků skvěle zabojoval Daniel Hanzelka, který ve druhém pokusu poslal náčiní do vzdálenosti 45,90 metrů a probojoval se do finále. V něm skončil osmý a radoval se jak z umístění, tak z nového osobního rekordu. Dvanácté místo přidal ve skoku vysokém, kde si výkonem 175 cm vyrovnal osobní rekord. Naprosto parádně zvládla běh na 100 m překážek Patricie Pešlová, která si výkonem 14,83 vylepšila osobní rekord téměř o dvě desetiny.  Na postup do finále to bohužel nestačilo, desáté místo je však vynikající. Opravdu výborně svůj debut na velké akci zvládla teprve dvanáctiletá Lucie Šenkeříková. V běhu na 1500 m běžela odvážně a odměnou jí bylo jedenácté místo i nový osobní rekord 5:14,02 min. Za osobáky tedy zůstali jen Šimon Bartoň v disku (15. místo) i v kouli (NM) a Míša Bělunková v běhu na 150 m (23. místo). Oba jsou ale v kategorii žactva teprve prvním rokem a příští rok o nich určitě uslyšíme.

Na startu jsme kromě výše zmíněných štafet měli ještě další tři, a to B štafetu dívek na 4 x 60 m (K. Káňová, B. Udvarosová, N. Štefková, M. Bělunková) i 4 x 300 m (A. Huňková, B. Udvarosová, N. Štefková, K. Káňová) a štafetu chlapců na 4 x 300 m (Š. Bartoň, D. Hanzelka, D. Drda, J. Krupa). Všechny podaly velmi pěkné výkony a hlavně její členové posbírali cenné zkušenosti na velké žákovské akci.

Na závěr veliká gratulace k medailím i rekordům a zároveň veliké poděkování všem za skvělou reprezentaci klubu!!!