Jasné vítězství ve 2. kole Beskydského poháru přípravek

Po úvodním závodě Beskydského poháru přípravek (r. 2005/06), kterým byl Slezanský kros, jsme jasně ovládli i druhý závod této týmové soutěže. Tentokrát byl na programu čtyřboj, který hostil ve čtvrtek 21. dubna 2016 Třinec. Náš A tým nastoupil takřka v plné sestavě, což nám spolu se skvělými výkony vyneslo jasné vítězství před Vítkovicemi a Třincem A. Celkově tak Beskydský pohár přípravek vedeme po dvou závodech o tři body. Kopřivnický B tým skončil osmý a také celkově drží i nadále mezi dvanácti družstvy osmou příčku.

Celkově se v soutěži představilo 63 chlapců a 81 dívek. Z jednotlivců se nejvíce dařilo Vojtěchu Frýdlovi a Adéle Tkáčové, kteří v obrovské konkurenci slavili cenné vítězství. Vojta Frýdl si vytvořil osobní rekordy v běhu na 60 m, v dálce (obě disciplíny vyhrál) a běhu na 600 m, což mu vyneslo přesvědčivé prvenství ziskem 1265 b.. Osobní rekordy pak dovedly k vícebojařskému prvenství i Adélu Tkáčovou, a to v běhu na 60 m, ve skoku dalekém (obě disciplíny vyhrála) a v hodu kriketovým míčkem (3. místo). Celkem nasbírala 1589 b. Třetí vícebojařskou medaili do sbírky přidala Ema Feilhauerová, která mezi děvčaty vybojovala třetí příčku výkonem 1475 b. Těsně pod stupni vítězů, tedy bramborový, pak skončil Daniel Hanzelka ziskem 1118 b., domů si ovšem dovezl alespoň dílčí zlato, a to za vítězství v hodu kriketovým míčkem. Hodně vysoko se ve výsledkových listinách dostali také desátá Sára Šebestíková, jedenáctí Max Bartoň a Patricie Pešlová a dvanáctá Natálie Maternová. Na úspěchu družstva se každopádně podíleli všichni závodníci, proto jim patří obrovský dík za skvělou reprezentaci klubu a velká gratulace k mnoha osobním rekordům, které si vytvořili.

Výsledky se ještě kontrolují, jelikož nebyly vzhledem k počtu závodníků a časovému presu zcela bez chybičky. I my jsme upozorňovali na některé nedostatky, po jejichž úpravě by se měly posunout na lepší umístění Sára Janáková a Michaela Bělunková. Následující verze tedy s velkou pravděpodobností ještě dozná změn.

Výsledky 2. kola BPP_20160421

 

Označeno v Atletika pro děti
Facebook
AK EZ Kopřivnice