Ema Feilhauerová bronzová na Mistrovství ČR ve vícebojích

Skvělým bronzem se v neskutečně vyrovnaném závodě mladších žákyň na Mistrovství ČR ve vícebojích, které hostil 1. – 3. 6. 2018 Kolín, ozdobila závodnice Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice Ema Feilhauerová. Výborné 13. místo pak ještě pro kopřivnickou atletiku vybojovala ve stejné kategorii Adéla Tkáčová, solidní 17. místo pak mezi mladšími žáky Daniel Hanzelka.

Žebříčkové postavení mladších žákyň (r. 2005/06) před šampionátem neurčovalo favoritku závodu, naopak, na vítězství v podstatě mohla dosáhnout kterákoliv z první desítky až dvanáctky mladších žákyň v tabulkách. O to byl závod zajímavější a pořadí se přelévalo prakticky po každé disciplíně. Naše děvčata zahájila výborně na překážkách. Ema si vylepšila osobák o více než tři desetiny na 10,19 s, Adéla časem 10,18 s za osobákem zaostala o pouhou setinu. V hodu kriketovým míčkem se oběma opět dařilo náramně. Ema si posunula osobní rekord o více než 4 metry na 47,64 m, Adéla o více než metr na 48,86 m. Hladká šedesátka byla větrnou loterií. Vítr do zad se začal měnit a druhému běhu, kde byla obě naše děvčata, nefouklo úplně ideálně :-). I tak velice dobré časy – Adéla 8,55 s, Ema 8,57 s. To samé platí o dálce, králem byl ten, kdo se dokázal v neskutečně rychle se měnícím větru trefit na prkno. Nám se to třeba nepovedlo ani jednou :-). Adéla s nedošlapem jednu stopu 467 cm ve třetím pokusu, Ema s obrovským nedošlapem více než dvě stopy 472 cm rovněž ve třetím pokusu. I tak pro Adélu venkovní osobák a pro obě nejlepší vícebojařské výkony. Před závěrečnou osmistovkou bylo pořadí v první desítce neskutečně našlapané. První a desátou závodnici dělilo jen něco málo přes sto bodů. Adéla šla do osmistovky se ziskem 2303 bodů ze 6. místa, Ema se ziskem 2293 bodů z 9. místa. Adéla startovala v závěrečném běhu mezi osmi nejlepšími a jejím úkolem bylo ztratit co nejméně, jelikož osmistovka je její nejslabší disciplínou. A bylo to těžké, čas 2:55,80 min. byl maximem, na které v dané chvíli měla, a znamenal ve vyrovnané soutěži propad na i tak výborné 13. místo, ale zároveň výborný osobák ve víceboji 2708 b. Ema naopak věděla, že osmistovkou může získat a případně při dobré konstalaci zaútočit na medaili. Těsně jí sice minula účast v běhu s nejlepší osmičkou, to ale nakonec nebylo zásadní. Do cíle doběhla v osobním rekordu 2:32,08 min., což  znamenalo v celkovém součtu obrovský osobák 2960 b. a bronzovou medaili. O pouhých devět bodů zpět skončila čtvrtá Karolína Běloubková z Ústí nad Labem a o další čtyři body zpět pak Terezie Táborská z SK Jeseniova Praha. Vítězkou se stala Kateřina Šebrlová z Aritmy Praha výkonem 3031 b. tím nejtěsnějším rozdílem před Annou Havlíčkovou z Hradce Králové (3030 b.).

Mezi mladšími žáky byl jasným favoritem domácí Jiří Synek, a to také skvělým výkonem 2633 b. potvrdil. Náš Daniel Hanzelka je ročník 2006, tedy mladší z obou soutěžících ročníků narození, a do Kolína jel především sbírat zkušenosti, které by měl zúročit v příštím roce. V závodě podal výborné výkony především v běhu na 60 m překážek, kde si vytvořil venkovní osobák 11,10 s, hodu kriketovým míčkem (54,00 m) a ve skoku dalekém (462 cm), běh na 800 m byl v horkém počasí a únavě solidní (2:39,02 min.), jen hladký běh na 60 m mu nevyšel úplně ideálně (8,83 s.). Celkovým součtem 1748, zaostal jen 33 bodů za osobním rekordem, takže ve vypjatém závodě určitě velice dobrý výkon.

Už jen start samotný v závodě byl pro všechny tři závodníky AKEZ Kopřivnice velkým úspěchem, jelikož na šampionátu v každé kategorii mohlo startovat jen 24 nejlepších z celé ČR. Bronzová medaile pro klub je pak rozhodně třešničkou na dortu. Všem třem patří obrovská gratulace k výkonům a dík za skvělou reprezentaci klubu i města, rodičům pak velký dík za povzbuzování a zázemí, které pro ně při závodech vytvořili!!!

Výsledky Mistrovství ČR mládeže ve vícebojích, Kolín 2018

Mistrovství ČR juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek, starších žáků, starších žákyň, mladších žáků a mladších žákyň ve vícebojích