David Sobek

1) Od kdy pravidelně běháš a proč jsi začal běhat?

Běhával jsem kdysi na ZŠ a bavilo mě to, ale pak puberta, fotbal, jiné zájmy… Vrátil jsem se zpět k běhání v listopadu 2020, v době covidové, kdy cvičení doma mě už pomalu přestávalo bavit a tak jsem se rozhodl k běhání vrátit a od té doby běhám pravidelně cca 5x týdně.

2) Jaké vzdálenosti běháš a jaký profil tratí Ti nejvíce vyhovuje?

Nejčastěji běhám mezi 6 – 10 km, jednou týdně v neděli při long runu není problém se dostat i přes 30 km. Nejvíce mi vyhovuje zvlněný terén, lesní cestičky, ale nevadí mi ani asfalt. Terén vyloženě oblíbený nemám. Nejméně oblíbený ale rozhodně kostky.

3) Pokud se účastníš  závodů, co se Ti na nich líbí?

Na závodech mám nejraději ten adrenalin na startu, taková ta zdravá nervozita. Pak rozhodně to, když člověk už nemůže a vidí toho před sebou, že běží v pohodě, tak se kousnout a prostě vystoupit ze své komfortní zóny, to se v tréninku nedá natrénovat. No a pak samozřejmě parta okolo.

4) Máš nějaký cíl v běhání?

Nejbližší cíle jsou u mě zaběhnout letos (2023) 5 km pod 20 min a půlku pod 1:40, v příštím roce (2024) 10 km pod 40 min.

5) Máš nějaký běžecký sen, který by sis chtěl splnit?

Běžecký sen je se účastnit (a zároveň nebýt jen do počtu) pravidelně nějakých ultra maratonů. A ten úplně největší sen je Spartathlon v Řecku.

6) Jaké jsou Tvé zájmy mimo běh?

Vzhledem k tomu, že máme s manželkou 3 malé děti, tak toho času mimo rodinu už moc není. Ale i tak si ještě moc rád mimo běh i zafotím a momentálně se učím programovat v Java.

7) Máš nějaký běžecký / sportovní vzor?

Jsem z Kopřivnice, takže ten běžecký vzor je celkem jasný 😊 Emil Zátopek. Ale svou sportovní vytrvalostí je to i Jarda Jágr.

Označeno v Medailonky členů
Facebook
AK EZ Kopřivnice