Darina Krausová obhájila vítězství na Větřkovickém triatlonu

Po triatlonu v Novém Hrozenkově (Valachy man) startovali Darina Krausová a Milan Sochor v dalším závodě, a to Větřkovickém triatlonu, který se konal v neděli 23. srpna. Meteorologové sice předpovídali, že v noci ze sobotu na neděli přijdou na Moravu bouřky a ráno by mělo pršet, počasí však celkem 146 závodníkům (počítáno i s těmi ve štafetě) přálo. Příjemná teplota a zpoza mraků vykukující sluníčko alespoň částečně vysušily nočním deštěm promoklý terén.

Foto: Kristina Čablová

Žákovské a dorostenecké kategorie odstartovaly z pláže na Větřkovické přehradě v 10 hod., o chvíli později již do vody skočilo zbývající startovní pole. Plavecký úsek s obrátkou kolem bójek měřil zhruba 600 m. V cyklistické části čekaly závodníky dva 10km okruhy, u kategorií ženy hobby, žactva a dorostu okruh jeden. Trasa vedla přes Horní a Dolní Sklenov, poté se účastníci museli poprat s náročným výjezdem ke zvoničce na Vrších, následoval sjezd do Hájova a návrat zpět k hrázi. Závěrečná 4,5 km dlouhá trasa běhu vedla okolo přehrady s prudkým výběhem na Větřkovickou hůrku, poté přišel seběh pod hráz přehrady a poslední zbytky sil museli ze sebe triatleti vydat při výběhu schodů na hráz a následného finiše do cíle.

Celkovou vítězkou mezi ženami se stala právě naše Darina Krausová, která obhájila loňské prvenství, zároveň také vyhrála kategorii žen 40-49 let (takže porazila i daleko mladší závodnice). Všechny tři disciplíny zvládla v čase 1:58:17 hod., druhá žena v cíli na ni ztratila minutu a 16 sekund. Milan Sochor se také velmi statečně pral s konkurencí, v celkovém pořadí obsadil mezi muži desátou příčku, časem 1:43:22 hod. však jen o 16 sekund zůstal pod stupni vítězů v kategorii mužů 40-49 let.

Foto: Kristina Čablová

V závodě měl AK EZ ještě jednoho člena, a to Ondřeje Dobiáše, který se podílel v běžecké části na suverénním vítězství štafety se Štěpánem Brugerem (plavání) a Hynkem Tekulou (kolo). Jejich cílový čas činí 1:22:34 hod.

Označeno v Atletika dospělí
Facebook
AK EZ Kopřivnice