Český běh žen

Tradiční akce pro ženy se uskutečnila 3.6.2023 v ostravské Nové Karolině. Letošní 11.ročník byl slunečný, pohodový s mírně pozměněnou tratí. Na výběr byly tratě 2,5 km nordic walking, 2,5 km běh, 10 km běh a 5 km běh, kde byla zároveň vyhlášena i soutěž čtyřčlenných týmů.

AKEZ měl v poli startujících početné zastoupení a odvezli jsme si nejen krásné mandalové účastnické medaile, ale zadařilo se i na bednu 😊

Po úvodním nordic walkingu, kde jsme neměli zastoupení, se na start 2,5 km běhu postavily Elena a Petra Novákovy a byla to krásná podívaná. Elenka (čas 11:10) se po startu držela v čelní skupince běžkyň a postupně se propracovávala stále více dopředu. Po obrátce v polovině trati si držela celkovou čtvrtou pozici, když pak v cílové rovince mocným finišem předběhla ještě jednu závodnici a vybojovala celkové 3.místo, stříbro v kategorii ženy do 34 let 👏👏👏. Pro Petru to byl první velký závod tohoto typu a hned si v osobním rekordu 12:18 doběhla pro bronz v kategorii 👏👏👏.

Závod na 5 km byl okořeněn navíc soutěží týmů, kde se započítal výsledek i jednotlivkyním. Týmová soutěž byla velice vyrovnaná, na vítězné dámy z MK Seitl Ostrava (1:27:07) ve složení Petra Pastorová, Magda Drastichová, Katka Šeděnková a Radka Miturová jsme ztratily pouhou 1 minutu. Časem 1:28:07 jsme odsunuly další tým Běhny 2023 (1:29:02) na bronzovou pozici. Všechny členky našeho týmu Akezačky – Martina Mazáčová, Marta Juričková, Markéta Máchová a Táňa Petrášová se vešly do první dvacítky 👏👏👏👏 celkového pořadí, navíc si Táňa zaběhla parádní osobák👏, kde si čas na 5 km trati vylepšila o více než minutu. Na poli jednotlivců se zadařilo Martě Juričkové, 👏 která časem 21:13 vyhrála kategorii ženy do 34 let (celkově 6.místo) a Martině Mazáčové, 👏 která časem 20:12 brala stříbro v kategorii ženy 45-54 let i celkově.

Na nejdelší trati se na start postavila pouze jedna zástupkyně – Martina Mazáčová, která časem 43:12 👏 vybojovala vítězství v kategorii a celkové 2. místo.

Děkujeme moc všem, kteří nám drželi pěsti, hlavně všem třem supporťákům za podporu a servis nejen na trati …

MM

 

 

 

 

 

Označeno v Atletika dospělí
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice