Bronzová radost na Mistrovství ČR žactva

Skvělý bronz Aničky Chalupové a řádku dalších krásných umístění a výkonů se našemu atletickému klubu podařilo dovézt z Mistrovství ČR žactva, které hostil 17. – 18. září 2022 Jablonec nad Nisou. Velmi deštivé a chladné počasí sice příjemné vůbec nebylo, výsledky ale rozhodně stály za to a na jabloneckou Střelnici tak určitě budeme vzpomínat s radostí.

Čtrnáctiletá Anna Marie Chalupová získala medaili ve skoku dalekém už na letošním mistrovství ČR v hale, nicméně mezi horké favoritky na medaili venku určitě nepatřila. Ve startovním poli 18 starších žákyň jí patřilo šesté místo. Vydařený první pokus, ve kterém dolétla na 550 cm jí ale rázem mezi favoritky pasoval. Dlouho jí patřila druhá příčka, kterou si ještě ve čtvrté sérii upevnila zlepšením na 559 cm. Nakonec ale podlehla dvěma soupeřkám, které shodně zapsaly 563 cm. Z bronzové medaile a krásného, i když větrného výkonu 559 cm, měl celý náš tým velkou radost.

Jen kousek od medaile, přesně dvě setiny zůstal časem 7,35 s ve finále nejkratšího sprintu na 60 m Mikuláš Kotek. Brambora trochu mrzela, radost nám ale udělalo velké vylepšení osobního rekordu na 7,24 s, které Miki předvedl v rozběhu a také potvrzení limitu do SCM. Ještě větší výkonností skok pak Mikuláš Kotek udělal v běhu na 150 m, kde si v rozběhu vylepšil osobák o více než půl vteřiny na 17,18 s a splnil SCM limit i na této distanci. I tento výkon znamenal postup do finále, v němž si Miki doběhl pro pěkné 5. místo časem 17,20 s.

Pěkné páté místo si z Jablonec odvezla i Lucie Šenkeříková, která se v závodě na 1500 m překážek dlouho držela v popředí. V závěru jí ale trochu došly síly a do cíle tak dorazila v čase 5:31,95 min. jako pátá. Dva osobní rekordy a dvě umístění na hranici první desítky na šampionátu získala Saša Huňková. Ve startovní listině přitom v obou případech figurovala mnohem níž. Jedenácté místo brala v běhu na 100 m překážek časem 15,01 s a desáté místo v běhu na 200 m překážek časem 30,31 s. Ve stejné disciplíně žáků si Šimon Holub vylepšil osobní rekord na 28,00 s, což byl po nemoci opravdu pěkný výkon, kterým obsadil 16. místo. A nesmíme zapomenout na štafetu 4 x 60 m dívek, která běžela ve složení Anna Marie Chalupová-Sofie Šnyrychová-Alexandra Huňková-Barbora Máchová. Po vítězstvích v letech 2020 a 2021 jsme letos se dvěma mladšími žákyněmi v sestavě tak vysoké ambice neměli, výborně zvládnutými předávkami jsme ale dokázali zaběhnout krásných 30,34 s a obsadit mezi 38 štafetami výbornou sedmou příčku. Vítězný Spartak Třebíč zůstal časem 29,37 s jen tři setiny za naším rekordem šampionátu, který je zároveň i oddílovým rekordem národním :-).

Moc všem gratulujeme k vydařenému mistrovství a děkujeme za skvělou reprezentaci klubu!!!