Bobr Cup 2011

Včera na litovelském Bobrcupu startovalo 263 štafet. Vzhledem ke krásnému počasí se není čemu divit. Mým cílem bylo předávat štafetu do 15. místa. Hned po startu a překonání dvou brodů jsem se zařadil do skupinky běžící vyrovnané tempo. Postupně jsme předběhli a odpárali pár soupeřů.

valmezPřed polovinou závodu jsem dostal chuť to trošku potrhat, a tak jsem se na 3. a 4. brodu lehce trhl. Ovšem vzápětí mě chuť přešla, protože jsem v prudkém výběhu čelně srazil přes trať položený strom. Po lehkém zatmění jsem chvíli přemýšlel, zda budu schopen udržet běh. Naštěstí se mi hlava netočila a ani krev netekla, tak jsem pokračoval. 2 km před cílem jsem zjistil, že běžím asi na 13. místě. Byl jsem mile překvapen, že mé nohy nijak neprotestují vůči relativně svižnému tempu. Jelikož se začali dva soupeři mírně vzdalovat, rozhodl jsem se jít za nimi a při té příležitosti jsem předběhl 2 kluky z naší již nekompaktní skupiny. Do cíle jsem nakonec dorazil 11., s minimálními ztrátou na 8. místo. Trať se mi letos podařilo zdolat nejrychleji ze všech mých účastí. Porazil jsem i pár kluků, kteří mi jindy v sezóně docela dost utekli. Navíc má ztráta na prvního v cíli, Davida Gerycha, byla sice propastná (2:56), ale při každé účasti na Bobrovi ji o cca 30 s snižuji. Naše štafeta o5z5 nakonec dokončila závod na 30. místě, čímž obhájila loňské umístění. Celkový čas se nám ovšem podařilo o zhruba 3 minuty vylepšit.