Biela stopa SNP

O víkendu 4.-5.3.2023 se uskutečnil jubilejní 50.ročník „Bielej stopy SNP“ na Skalke u Kremnice, který byl zároveň ME v dálkovém běhu na běžkách. V sobotu kralovalo bruslení, takže jsem se na start 50km výrazně kopcovité trati postavila já 🙂 I vzhledem k aktuálním sněhovým podmínkám byla trať výborně připravená. Bez větší krize se mi do cíle podařilo doběhnout v čase 3:17,16., na celkovém 3. místě mezi ženami  a celkově 35. ze 121 startujících.

Zvítězila Kristína Neč Lapinová, SK za 3:13,44 před stříbrnou Griessbaum Luisou z Německa za 3:15,01. Na start závodu se postavil i náš spolu-klubový kamarád Marek Tretera, na vypůjčených běžkách doběhl ve výborném  čase 3:23 a ujišťoval nás, že na Bielu stopu se ještě určitě vrátí.:): Neděle byla pak doménou klasického stylu, takže na start 30km dlouhé tratě se postavil náš „ostřílený“ Pepa Kvita. V nabité konkurenci dojel v kategorii nad 65let na velmi slušném 9.místě v čase 2:53,31 a celkově byl 73. ze 174 startujících.