Běh do vrchu Ráztoka – Pustevny se letos nakonec poběží

Ačkoliv už to vypadalo, že letošní ročník Běhu na Pustevny se konat nebude, nakonec se pořadatelé rozhodli k jeho zorganizování. A proč se tedy neměl uskutečnit. Jde zejména o to, že v létě došlo k prodeji lanovky a celého střediska. Tím pádem není k dispozici během závodu zázemí a podpora jako dříve. Lidé, kteří se dlouhá léta podílejí na přípravě a organizaci tohoto běhu, nechtěli skončit s ostudou, a proto se rozhodli, že radši celý závod zruší a uspořádají jej za důstojnějších podmínek až příští rok.

Některým však bylo líto, že by se tato tradice měla přerušit, a tak se pár nadšenců domluvilo, že se přece jen poběží. Půjde spíše o setkání příznivců Pusteven, běhu do vrchu a sportu obecně než o plnohodnotný závod. Nebudou totiž připraveny žádné stany na převlékání, ceny, trička ani lístky na občerstvení, ale tím pádem odpadá také startovné. Další věci, jako vývoz zavazadel, čísla, časomíra apod., záleží na dohodě a ještě se do startu dořeší.

A na kdy je tedy naplánovaný start? Jako tradičně se poběží první sobotu v prosinci, tedy 6. 12., ve 12 hodin od spodní stanice lanovky. Je však třeba přijít alespoň o hodinu dříve, aby se vše stihlo zorganizovat a domluvit. Takže teplé oblečení, pořádné botky a dobrou náladu sebou a může se vyrazit vstříc vrcholu Pusteven!

Označeno v Atletika dospělí
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice