Běh do vrchu Ráztoka – Pustevny

Již tradičně první sobota v prosinci patřila běžeckému závodu Ráztoka-Pustevny. Letos to vyšlo na 2.12. a jednalo se o 53.ročník. Po závodě dětí přišli ve 12:00 hod. na start dospělí.

Dětského závodu se zúčastnilo 19 dětí různého věku. Tady jsme měli jednoho zástupce klubu –  Michal Mazáč, který závod na 600 metrů vyhrál, v čase 2:20 minut.

Závod dospělých na trati s konstantním stoupáním dlouhým 5,6 km, absolvovalo 123 závodníků. Z našeho atletického klubu se postavilo na start 6 mužů a 3 ženy, což je dobrá účast.
Podmínky závodu byly hodně těžké. Povrch tratě byl kompletně zasněžený a po noční nadílce byla na cestě asi 15 cm vrstva rozchozeného sněhu. Každé krok se trochu bořil a vedl k častému proklouznutí.

Výsledky našich běžkyň:
Těžké podmínky nejvíce svědčily Soňi Petrové, která svou kategorii vyhrála, celkově mezi ženami byla druhá.
Martina Mazáčová obsadila ve své kategorii 4. místo. Katka Polášková byla v kategorii 6.

A jak dopadli muži?
Nejvíce se ve svých kategoriiích prosadili Zbyněk Škuca, který doběhl na 4. místě (i celkově). V kategorii B skončil Milan Sochor na 3.místě, v kategorii C vyhrál David Hanke.
Umístění dalších členů klubu ve svých kategoriích: David Sobek, v kategorii 20, Radek Raška 6, Pepa Kvita skončil na 7.místě (ten měl ovšem kategorii nad 60 let).