100. výročí ostravského maratonu

Výročí 100 let ostravského maratonu bylo pro náš klub mimořádně úspěšné. Tuto akci jsme pojali převážně jako týmovou akci a sestavili do štafet celkem 3 týmy. Zastoupení jsme měli ale i na individuálních tratích. Po minulých ročnících v centru Ostravy se zázemí závodu přesunulo do krásného nového areálu ostravského kampusu, kde startovaly všechny závody.

Individuální závody

Na nejkratší 10 km distanci náš klub reprezentoval Petr Polášek (0:43:03)

Na půlmaratonské trati se dařilo Darině Krausové (1:40:43) a Andree Linhartové (1:43:12), které v kategorii Ž40 obsadily stříbrnou a bronzovou příčku. Na stříbrný stupínek kategorie M70 se postavil také Pepík Kvita (2:04:30).

Štafety

Na štafetový závod se podařilo sestavit celkem 3 týmy, do každé kategorie jeden. Po počátečních debatách a přesunech se sestava ustálila takto:

Muži „AKEZ ogaři“ Michal Mazáč, David Hanke, David Mikala, Milan Sochor, Jakub Ambros, Milan Vinklárek

Ženy „AKEZ robky“ Kateřina Polášková, Jana Feilhauerová, Veronika Pavlíčková, Martina Mazáčová, Anna Slívová, Darina Krausová

Mix „AKEZ Mix“ Martina Mazáčová, Jakub Ambros, Radek Raška, Jakub Knesl, Jiří Kozubík, David Hanke

 

Mužská štafeta si vedla výborně. Po prvním úseku byla předávka na druhé pozici, kterou kluci drželi až téměř do konce. V polovině závěrečného úseku se Milanovi Vinklárkovi podařilo předstihnout zkušeného borce z MK Seitl Ostrava a do cíle již pozici udržel. Takže mezi muži vítězství (celkově 2.místo) a nový mužský traťový rekord.

Mix trošku pokazil první předávku, což se ale Kubovi Ambrosovi podařilo dohnat na trati a po skvělém týmovém výkonu odváží z prosluněné Ostravy stříbrnou příčku (celkově 4. místo), kdy nestačili v kategorii pouze na celkově vítězný mix SMS Ostrava.

Ženy bojovaly i přestože situace na trati nebyla úplně přehledná (soupeřky měly proházená startovní čísla a nebylo možné „pohlídat“ koho jsme měly/neměly před sebou. Také operativně zvládly prohodit běžkyně na předposledním a posledním úseku, kdy Darinka Krausová doběhla půlmaraton a rychle spěchala znovu na trať, aby dotáhla štafetu do vítězného konce. Ženy tedy zlato (celkově 7.místo) a ženský traťový rekord (nutno zmínit, že všechny rekordy jsou v reálu na kratší trase než udávaly propozice).

Veliké poděkování patří všem, kteří se zapojili do tohoto „teambuildingu“, byli jste skvělí, dali jste do toho hodně, mnozí běželi na hraně. Gratulace k dosaženým výsledkům a také veliké poděkování pořadatelům závodu Ostrava City Marathon, že máme možnost běhat nejen proti sobě, ale i spolu jako jeden tým.

VÝSLEDKY

MM

Označeno v Atletika dospělí
Facebook
AK EZ Kopřivnice