Deset medailí v nabité konkurenci

Opravdu výjimečně početná konkurence se sešla na halovém mítinku Kids Athletics Poruba, který se konal v sobotu 9. 2. 2019 v ostravské atletické hale. Závodilo zde celkem 733 dětí z 65 oddílů. Našim závodníkům se podařilo vybojovat deset cenných kovů a k tomu řadu umístění v první osmičce, která je ve sprintech a některých technických disciplínách finálovou metou.

Vítězství v Ostravě vybojovali Alexandra Huňková v běhu na 60 m překážek mladších žákyň (10,50 s – osobní rekord), Šimon Bartoň ve vrhu koulí mladších žáků (10,67 m), Lenka Vrbancová ve vrhu koulí mladších žákyň (9,49 m – osobní rekord) a Daniel Hanzelka ve skoku dalekém mladších žáků (485 cm). Stříbro si z Ostravy odvezli Vojtěch Raška z běhu na 60 m překážek mladších žáků (10,32 s – osobní rekord) a Alexandra Huňková ze závodu ve vrhu koulí mladších žákyň (9,40 m – osobní rekord). Bronz pak do kopřivnické sbírky přidali Patricie Pešlová z finále běhu na 60 m (8,47 s – osobní rekord), Daniel Hanzelka ze soutěže mladších žáků ve vrhu koulí (9,40 m – osobní rekord) a Hana Soukalová, která získala hned dvě bronzové medaile, a to v běhu na 60 m překážek žákyň skvělým výkonem 9,34 s (klubový rekord) a ve vrhu koulí žákyň (10,22 m).

Blízko k medaili měla hned dvakrát Barbora Udvarosová v soutěži přípravek, nakonec z toho ale byla dvě 4. místa (600 m – 1:58,98 min. a dálka 427 cm – osobní rekordy). Čtvrtý skončil také Josef Juřena ve skoku vysokém výkonem 140 cm a Nela Štefková ve finále běhu na 60 m přípravky (9,15 s – osobní rekord). Pátá místa vybojovaly Natálie Kvapilová ve vrhu koulí mladších žákyň (9,07 m – osobní rekord) a Pavla Sopuchová ve vrhu koulí žákyň (9,40 m – osobní rekord). Šesté místo si odvezli Patricie Pešlová za výkon 430 cm v dálce mladších žákyň a Vojtěch Raška za čas 2:36,55 min, v běhu na 800 m mladších žáků. Sedmá místa získali Nela Štefková v dálce přípravek (408 cm – osobní rekord) a Šimon Bartoň ve skoku vysokém mladších žáků (135 cm). A konečně 8. místo vybojoval Daniel Hanzelka ve finále běhu na 60 m mladších žáků (8,64 s, v rozběhu 8,43 s – osobní rekord).

Všem kopřivnickým závodníkům blahopřejeme ke skvělým výkonům, zvlášť gratulujeme medailistům a děkujeme za výbornou reprezentaci klubu.