Tretera vs. Jakubec 1:1, v odvetě za rok 2019 rožnovský běžec uspěl

Po roční pauze mohl opět další ročník Lašské běžecké ligy, letos XXVIII., uzavřít Běh kolem koupaliště, který se tradičně koná vždy na státní svátek 17. listopadu. Vzhledem k tomu, že ve stejném čase pořádal závod také MK Seitl Ostrava, vydalo se na 5km trať vedoucí pod volejbalovými kurty, kolem areálu stadionu Emila Zátopka, nad koupalištěm a kolem Skautského centra Vanaivan jen 35 běžců.

Od startu šla do čela pětičlenná skupinka, která se postupně roztrhla na dvě – Marek Tretera (AC Sportguides Rožnov p. R.), Tomáš Jakubec, Jiří Kramoliš (oba AK EZ Kopřivnice), s mírným odstupem následovaná dvojicí David Mikala a Milan Vinklárek (oba AK EZ). V posledním okruhu už na čele zbyli jen Tretera s Jakubcem, pro něž to bylo repete z předloňska, kdy si to na cílové rovince rozdali o druhé místo. Tentokrát to byl boj o vítězství, ale znovu až na cílovou čáru, kterou nakonec protnul jako první Tretera (zároveň se stal vítězem kategorie muži 40-49 let), čímž Jakubcovi oplatil porážku z onoho roku 2019. Jiří Kramoliš (za Jakubcem druhý v kategorii muži 19-39 let) si pak doběhl pro třetí místo.

Mezi ženami byla podle předpokladů nejrychlejší naše juniorka Anička Slívová, které o pouhých sedm sekund utekl traťový rekord. Celkově druhou příčku obsadila Kristýna Otevřelová z Čeladné, jediná účastnice kategorie žen 19-34 let, a třetí doběhla další naše reprezentantka Daniela Valová, vítězka kategorie žen od 35 let. Z dalších zástupců AK EZ se na stupně vítězů prosadili ještě Milan Vinklárek, třetí mezi muži 19-39 let, David Hanke, vítěz kategorie muži 50-59 let, Josef Kvita, první v mužích nad 60 let, a Darina Krausová, druhá v kategorii žen od 35 let.

Po vyhlášení výsledků Běhu kolem koupaliště došlo na vyhodnocení konečného pořadí Lašské běžecké ligy. Ta v letošním roce čítala celkem 13 závodů a do hodnocení se započítávaly výsledky maximálně z desíti z nich. Podmínkou pro zařazení do konečného pořadí však bylo absolvovat aspoň pět závodů, což splnilo 33 mužů a 10 žen. V kategorii mužů zvítězil náš Milan Vinklárek (294 b.) před Radimem Kramářem z Brose Run (243 b. ) a dalším naším členem Davidem Mikalou (237 b.). V ženách posbírala nejvíce bodů Anežka Pražáková z Bordovic (333 b.), druhé místo obsadila Magdaléna Drastichová z MK Seitl Ostrava (260 b.) a třetí skončila naše Darina Krausová (246 b.). Kategorii masters ovládl Petr Škrabánek z MK Seitl Ostrava (286 b.) před druhým Markem Treterou z AC Sportguides Rožnov p. R. (241 b.) a třetím Josefem Kvitou z našeho klubu (207 b.). Aspoň jednoho závodu LBL se zúčastnilo téměř 190 běžců a běžkyň.

Výsledky Běhu kolem koupaliště 2021

Konečné pořadí LBL 2021

Fotogalerie Běhu kolem koupaliště 2021

Všem děkujeme za účast v závodech po celý rok, ačkoliv začátek byl hodně strastiplný (intervalové starty). Doufáme, že i když v současné době není covidová situace příznivá, na jaře bude zase lépe, všechny závody proběhnou a snad i s hromadnými starty. Takže pilně trénujte a v dubnu na startu prvního závodu XXIX. ročníku LBL na viděnou!

1 komentáře “Tretera vs. Jakubec 1:1, v odvetě za rok 2019 rožnovský běžec uspěl
  1. David Hanke napsal:

Na 3.místě celkově v kategorii masters jsem nebyl já, ale Pepík Kvita.
    Gratuluji všem umístěným a všem, kdo absolvovali tento pohár.
    Děkuji organizátorům, fotografům, rozhodčím, za jejich čas a odhodlání se podílet na závodech.