Střípky „Běhu rodným krajem Emila Zátopka 2019“

Novinka

Vzhledem k tomu, že některé kondiční běžce odrazovala od účasti na BRKEZ náročná kopcovitá trať s délkou  22.3 km s převýšením 375 metrů, se rozhodli pořadatelé letos zařadit novinku – štafetový běh mužů a žen. Délka prvního úseku je deset kilometrů s cílem ve Veřovicích. Zde dojde k předávce štafet ve vymezené zóně. Druhý člen absolvuje trať 12,3 km do cíle závodu ve Valašském muzeu v přírodě. Uzávěrka této soutěže je stanovena na čtvrtek 19. září. Vzhledem k počtu přihlášených štafet si závodníci zajišťují přepravu sami. Instrukce k této soutěži předám každému účastníkovi, nebo zájemci o účast ve štafetovém běhu.

Běžci z partnerských měst

Město  Kopřivnice  každoročně zve na tento závod běžce z partnerských měst. Z polského Myszkówa k nám přijede pět běžců a stejnou účast  očekáváme ze slovenských Bánovců nad Bebravou.Z  italského Castglione del Lago k nám přijede jeden běžec.

Stálice  závodu

Všechny ročníky – nultý a šestnáct  následujících absolvovali pouze dva běžci Miroslav Vrobel (SK Valašské Království ) a jedenaosmdesátiletý Jiří Engliš (Sokol Opava), který se řadí i mezi nejstarší účastníky závodu. Letos se těšíme na jejich 18. účast!

Osobnosti  závodu

Na startu by se měli po několika letech objevit i bývalé několikanásobné reprezentantky naši země – Jana Klimešová (Čelákovice) a Petra Kamínková (AK Olomouc ). Obzvlášť Petra stojí za povšimnutí. Vždyť získala 40 republikových titulů na různých vytrvalostních tratích. I když  před léty pověsila závodní maratonky na hřebík, nedá ji to a po práci si chodí zběhat pro radost. S tímto cílem chce přijet i na náš závod.

Těšímse i na souboj dvou starostů Radima Holiše (Rožnov pod Radhoštěm) a Wlodzimierza Žaka (Myszków).

Omezení dopravy

Vzhledem k tomu, že ve dnech  21. a 22. září se uskuteční dny NATO, účastníci závodu závodu kteří budou přijíždět od Ostravy, počítejte ze zdržením dopravy v lokalitě Mošnova.

Novinky k BRKEZ 2019 budu doplňovat průběžně v tomto příspěvku.

Jiří Harašta

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
1 komentáře “Střípky „Běhu rodným krajem Emila Zátopka 2019“
  1. Vladimír napsal:

    Měl bych zájem o štafetový běh – já z Kopřivnice, ale nemám kolegu pro 2. část. Kdyby se někdo takový našel, tak jsem k dispozici. Žádný superčas ale ode mne očekávat nelze (amatér ročník 1963, člen orchestru, který hraje léta u startu a léta uvažuji o běhu po dodhrání, ale celou trať bych nezvládl).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Dopiště správnou hodnotu *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Facebook
Partneři